Czy Twoje dłuuugie hasło naprawdę jest nie do złamania?

Na łamach Zaufanej Trzeciej Strony można zapoznać się z ciekawym artykułem na temat długości hasła a jego „siły”. Sama długość hasła to nie wszystko i nawet 46-cio znakowe hasła można łatwo złamać. Wszystko zależy od tego, czy do wymyślenia hasła posłużyły nam słowa piosenki, wiersze, nazwy zespołów czy popularne frazy. Jeśli tak to atakujący ma […]

Najpopularniejsze hasło w Polsce

Problem z hasłami ciągnie się od wieków i zapewne trochę to jeszcze potrwa, zanim użytkownicy będą przywiązywać wystarczającą uwagę do złożoności swoich haseł. Wiele już powiedziano w tym temacie, ale przyzwyczajenia internautów trudno zmienić. Na forum randkowym, z którego wyciekły dane, najpopularniejszym hasłem było (chwila na werble i budowanie napięcia…) 123456. No cóż, ręce opadają. […]

Krytyczny błąd w OpenSSL

Jeśli korzystacie z OpenSSL to na pewno zainteresuje Was podatność tej biblioteki na możliwość odczytywania z serwera krytycznych danych, czyli kluczy prywatnych serwera czy danych przesyłanych przez użytkowników zaszyfrowanym kanałem. Zaleca się natychmiastowe zainstalowanie poprawionej wersji tej biblioteki. Szczegóły i opis problemu tutaj.

Recommend on FacebookShare on LinkedinTweet about it […]

Wielka grecka afera podsłuchowa

Arcy ciekawa historia o greckiej aferze podsłuchowej w sieci Vodafone. Podsłuchiwano najważniejsze osoby w Grecji, ale nie wiadomo kto, na czyje zlecenie i po co. W sumie to nie wiadomo nic…. Całą opowieść znajdziecie tutaj.

 

Recommend on FacebookShare on LinkedinTweet about it

Anakata, czyli historia pewnego włamania

Oto historia pewnego włamania przeprowadzonego przez człowieka o pseudonimie Anakata, współzałożyciela The Pirate Bay. Co to jest z/OS, jaką rolę odegrała Kambodża, czy IRC może zaszkodzić, czy TrueCrypt jest bezpieczny oraz co ma z tym wszystkim wspólnego bank Nordea dowiecie się z artykułów opublikowanych na Zaufana Trzecia Strona i układających się w mega ciekawą opowieść:

[…]